Jaké nástroje vám usnadní home office?

Práce na home office sebou nese řadu výzev, které při běžném docházení do zaměstnání nemusíme řešit. Meetingy face-to-face musí najednou nahradit online konference a plánování pracovních úkolů, dodržování deadlinů nebo třeba měření výkonu zaměstnanců může být najednou celkem oříšek. Tedy alespoň pro ty z vás, kteří ještě nečetli tento článek. Dali jsme hlavy dohromady a vytvořili výběr TOP nástrojů, díky kterým vám i vaší firmě nikdo nesebere vítr z plachet.

Call me maybe. Jak vyzrát na firemní komunikaci?

  • Google Duo – jednoduché videohovory odkudkoli

Jednoduché rozhraní, vysoká spolehlivost a skvělá kvalita spojení. Přesně o tom je konferenční nástroj Google Duo, který nabízí perfektní spojení až pro osm lidí. Ti ocení, že se mohou připojit z jakéhokoli zařízení, které mají zrovna po ruce, ať už je to smartphone, tablet nebo notebook.

Google Duo musíme doporučit i díky jeho vysokému zabezpečení. I ta největší firemní tajemství tak budou v bezpečí.

  • Slack – maily hoďte do propadliště dějin

Při práci z domova je efektivní komunikace prostě základ. Pokud je vaše e-mailová schránka zaplavena hromadou nesmyslných zpráv, mezi kterými musíte složitě lovit ty důležité, bude pro vás Slack skvělým řešením. Tento jednoduchý komunikační nástroj vám pomůže označit důležitost různých konverzací a řadit je podle významu. Klíčové úkoly tak budou odbaveny ASAP. Kromě toho umožňuje Slack vytváření kanálů, kde mohou být řešeny konkrétní pracovní úkoly. Kanál může sledovat hned několik členů týmu, kteří tak mají skvělý přehled o tom, co se zrovna děje.

  • Whereby – klasika pro odpůrce techniky

Whereby je nouzové řešení, pokud zrovna potřebujete uskutečnit videohovor s někým, kdo není zrovna technický mág. Přes Whereby jednoduše vygenerujete odkaz a ten pošlete všem, se kterými byste konferenční hovor chtěli uskutečnit. Jednoduší už to být nemůže.

Co je moje, to je tvoje. Jak efektivně vyřešit sdílení?

  • Balíček od Googlu – nudný patron, ale tvrdý dříč

Bez klasiky by to nešlo. V našem listu tak nesmí chybět nástroje, které svým uživatelům nabízí Google. Vizuálně již jsou sice Docs, Sheets i Drive trochu zastaralé, ale jednoduchá integrace a sdílení tady funguje na jedničku, a to je podstatné.

  • Box – šikovný pomocník s řadou vychytávek

Box slouží primárně jako prostředí pro sdílení dokumentů. Na první pohled jednoduchá platforma toho ale umí daleko více! Box umožňuje tvorbu, sdílení a ukládání dokumentů, kontrolovat pracovní úkoly a živě interagovat s vašimi kolegy či klienty. Co víc, můžete si vždy vytvořit offline zálohu, pokud třeba tušíte, že na chatě vaší babičky, kam se chystáte na víkend a kde dávají lišky dobrou noc, připojení na internet nebude možné.

  • iCloud – synchronizace jakou nikdo jiný nenabízí

Ve světě, kde se nakousnuté jablko stává modlou, nesmí chybět ani nástroj na sdílení dokument, který do světa vypustila tato kultovní značka. iCloud nabízí skvělou synchronizaci s vaším Macem, a dokáže třeba roztřídit fotky, videa a dokumenty. Denně umí vaše materiály zálohovat a světe div se, funguje skvěle i na zařízeních, která nejsou z dílny Apple.

Kolik koňských sil se schovává pod kapotou vaší firmy? Sledujte pracovní výkon!

  • Basecamp – skvělé All in One řešení pro home office

Basecamp je skvělý nástroj k ke sledování denních, týdenních, ale i dlouhodobějších úkolů. Management může sledovat, jak se průběžně daří zaměstnancům jednotlivé úkoly plnit a sledovat, jestli mají aktuálně přiměřené množství povinností. Jednotlivé úkoly lze řadit do různých kategorií a podle typů úkolů můžete sestavovat pracovní týmy, které se budou podílet na řešení projektů. Samozřejmostí je možnost sdílení dokumentů a komunikovat přímo v platformě Basecampu.

  • Time Doctor – kompletní přehled o vašem pracovním čase

Aplikace, kterou ocení manažeři i řadoví zaměstnanci. Zajímá vás, kolik času trávíte na projektech, jak dlouho trvá komunikace s klienty nebo třeba jak dlouho a na jakých webech hledáte data? To všechno vám Time Doctor dokáže prozradit. Navíc je možné jej propojit s celou řadou dalších aplikací, jako je například Slack, díky čemuž se použití Time Doctora stane ještě jednodušší.

  • Todoist – víc než jen obyčejný kalendář

Individuální přiřazování k pracovním úkolům, týmová komunikace, nastavování deadlinů a měření produktivity. O tom vše je Todoist, nástroj na tvorbu a správu úkolů, jehož největší devízou je jednoduchá editace projektů. Posunul vám klient deadline? Nevadí, dejte úkolu vyšší prioritu, aby byl včas splněn. Je projekt náročnější, než jste původně mysleli? Rozepište detailněji jednotlivé úkoly a přiřaďte do týmu více lidí. Jakmile máte splněno, projekt vám z vašeho úkolníčku zmizí, aby vám již déle nepřekážel.