MVŠO představila výsledky své práce po boku vědců z Oxfordu či Yale University
V polovině července se do Turecka, na naši partnerskou instituci Sakarya University, vypravili Mgr. Tetiana Arkhangelska Ph.D. a Mgr. Martin Fink. Společně se zúčastnili konference věnované tématu celoživotního vzdělávání. Vedle účasti na vědecké konferenci se našim kolegům rovněž podařilo se sejít se zástupci univerzity a prodiskutovat možnosti další spolupráce v oblasti vědy a výzkumu i studentské mobility.
Proč jste se rozhodli vyjet na konferenci právě do turecké Sakarye?
Sakarya je jedním z našich klíčových partnerů, který každoročně pořádá světově uznávanou konferenci zaměřenou na celoživotní vzdělávání a management. Jsme proto vděční, že jsme mohli na konferenci prezentovat naše know-how a dostali jsme i příležitost k setkání s odborníky z Oxfordu nebo Yale University. Právě možnost získat nové podněty a debatovat o problémech se špičkami v našem oboru je na podobných konferencích naprosto stěžejní.
Co považuji rovněž za nesmírně důležité, je i naše zastoupení v akademické radě dalšího ročníku konference. Vnímáme to jako ocenění naší dlouholeté práce, kterou MVŠO odvádí v oblasti vědy a výzkumu.
V Turecku jste se setkali s vedením univerzity. Co bylo předmětem jednání?
S vedením školy jsme se domluvili na prodloužení smlouvy v rámci programu Erasmus+. Sakarya je jedním z našich tradičních partnerů a studenti z této univerzity k nám přijíždějí téměř každý rok. Hledali jsme tak cestu, jak na tuto úspěšnou spolupráci navázat.
Vedle mobilit jsme se však bavili i o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu. A plánujeme i společnou konferenci, která by měla proběhnout na půdě MVŠO v BEA campusu Olomouc.
A prozradíte nám, jak by mělo vypadat prohloubení spolupráce v rámci studentských mobilit?
Vedení školy jsme představili náš projekt ACT Bridge, o který zástupci turecké univerzity projevili zájem. V nejbližší době by dík němu do Olomouce mohly zavítat na krátkodobé pobyty zaměřené na vzdělávání, cestování a poznávání středoevropské kultury skupiny tureckých studentů.
Zmiňujete společnou konferenci. Jaké by mělo být její zaměření?
Vzhledem k zaměření obou škol by se konference měla věnovat podnikové ekonomice a účetnictví. Jednáme však i o přípravě dalšího bloku zaměřeného na oblast celoživotního vzdělávání.
MVŠO stojí na základech profesního vzdělávání. Bude se jednat o čistě vědeckou konferenci, nebo bude otevřená i široké veřejnosti?
Konference by měla být určitě přístupná veřejnosti. Nechceme dělat vědu pro vědu, ale vždy se snažíme, aby naše výsledky mohly být aplikovány v praxi. Na konferenci budeme určitě zvát naše studenty i absolventy, koneckonců řada z nich již podniká a možnost získat nové podněty pro svůj business by mohla být zajímavá i pro ně.