Netradiční setkání vědy a byznysu na MVŠO

Konference International Days of Science startuje už 7. dubna

Šestý ročník mezinárodní vědecké konference International Days of Science (IDS), kterou pořádá Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) je letos rozšířena i o zástupce inovativního byznysu a startupů.

Inovační ekosystémy, udržitelnost, chytré zdravotnictví, digitalizace ve vzdělávání i důraz na propojení geografie s ekonomickými daty (Spationomy). Na letošní mezinárodní konferenci International Days of Science (IDS), probíhající od 7. do 8. dubna, nebude o zajímavá témata nouze. A postará se o to celá řada domácích i zahraničních řečníků z desítky evropských zemí a Izraele.

„Letošní konference je zaměřena na mezioborové projekty a propojuje svět vědy a byznysu,“ říká doc. Jarmila Zimmermannová, rektorka MVŠO. „Opět jsme zvolil hybridní formát akce, a tak nás budou sledovat partnerské vysoké školy v Evropě, USA a Asii,“ dodává.

Konference je součástí studentská akce Erasmus+ International Week, kde se během celého týdne studenti budou moci těšit na přednášky, workshopy i řadu motivačních seminářů zaměřených na sdílení zkušeností ze zahraničních studijních či pracovních pobytů.

Již tradičně organizátoři akce, kterou podporuje město Olomouc a Olomoucký kraj, zvou studenty středních i vysokých škol, aby využili možnost konference se zúčastnit.

Více informací o letošní konferenci International Days of Science 2022 naleznete na oficiálních webových stránkách.

Na konferenci vystoupí:

Ludmila Prokopcová |Head Of Technology Scouting & Business Development, ŠKODA AUTO DigiLab Israel

Milan Ščasný | Senior Research Fellow and the Head of Environmental Economics and Sociology Unit at Environment Center, Charles University, Prague

Clarissa Eichenauer | Co-founder of TeamBrid UG, Germany

Yariv Itzkovich | Head of HRM, Kinneret Academic College on the Sea of Galilee, Israel

Gabriel Chodick | Head, Maccabitech, Maccabi Institute for Research & Innovation, Maccabi Healthcare Services, Israel

René Glass | Assistant professor of New Media and Digital Culture in the Department of Media and Culture Studies at Utrecht University, Netherlands

Michal Štefan | DEX Innovation Centre - private innovation centre and EIT Health hub in the Czech Republic, Head of Project Implementation and Communication, Programme Manager of EIT Health programmes in CZE

Kontakt pro média:
Radim Weiss
radim.weiss@mvso.cz
605 322 551