MVŠO digitalizuje. Nově kombinovaným studentům nabízí i záznamy z přednášek

Moravská vysoká škola Olomouc se dlouhodobě snaží o zapojení nových forem výuky, což potvrzuje i výukový portál edulam.cz, na který od roku 2018 pravidelně umísťuje vzdělávací videa či skripta. Nyní svým kombinovaným studentům poskytne i záznamy přednášek, které si mohou pouštět doma a používat je jako další prostředek k učení.
 

„Vždy jsme se snažili studentům nabídnout maximální servis a usnadnit jim studium. Díky zkušenostem s online vzděláváním jsme byli na současnou situaci lépe připraveni než řada velkých univerzit a teď nabízíme online i přednášky z výuky,“ zmiňuje Vladimíra Sedláčková, ekonomicko-provozní ředitelka MVŠO, a vyzdvihuje i potřebné vybavení učeben.

Výuková videa natáčí MVŠO od roku 2018:

Nezbytným předpokladem pro digitalizaci je totiž kvalitní technické zázemí, bez kterého by online vzdělávání jen těžko mohlo dosahovat nastavených kvalit.

„Na MVŠO jsme si byli vědomi, že bez investic do nového vybavení se nám kvalitu online výuky nepodaří dostat na světovou úroveň. Proto jsme čtyři učebny nově vybavili zařízením pro streaming přednášek,“ zmiňuje Jan Wossala, manažer pro digitalizaci.

Vedle toho jsme však pro naše vyučující uspořádali i workshop práce před kamerou a investujeme i do softwarového vybavení. Aktuálně tak připravujeme například aplikaci pro výuku business angličtiny, která by měla být dalším užitečným doplňkem vzdělávání našich studentů,“ dodává.
 

Cílem Moravské vysoké školy Olomouc je pak nabídnout studentům ideální alternativu k tradičnímu přístupu ke vzdělávání. Čím dál častěji se totiž ukazuje, že není potřeba být fyzicky v místnosti, aby byl zajištěn optimální a kvalitní přísun informací. A právě tento trend se teď MVŠO snaží průběžně posouvat.