Workshopy pro základní a střední školy

Workshopy pro základní školy

Svět obchodu

Láká Tě obchodní branže, ale neumíš se v ní zorientovat? Chceš se stát skutečným obchodníkem, ale nevíš, jaké máš možnosti? Toužíš pracovat pro významnou obchodní společnost, ale netušíš, jak na to? Máš zájem a chuť na sobě pracovat? Skvělý začátek pro start Tvé budoucí kariéry!

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Rodinný rozpočet

V rámci workshopu se žáci seznámí se základními pojmy z oblasti financí, naučí se, z čeho se rozpočet skládá a k čemu slouží, pochopí podstatu plánování výdajů rodiny či domácnosti. Seznámí s typy výdajů a příjmů a také dostanou informace, jak mohou při financování rodinného rozpočtu pomoci banky či stát. Výstupem bude vytvoření si vlastního náhledu na finance a praktických nástinů na tuto problematiku.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Manager – máš na to?

Zajímá tě, co obnáší práce manažera? Nevíš, jaké dovednosti k tomu potřebuješ? Vyzkoušej si práci manažera nanečisto. Zahraj si zábavnou hru, při které se seznámíš se skutečným životem manažera a jeho základními dovednostmi.
 

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Etiketa v zaměstnání

„Dobré společenské chování je žádoucím aspektem při všech společenských událostech, ať už jde o návštěvu divadla, koncertu, banketu nebo rodinné události. Neméně důležité je dodržování zásad a pravidel zdvořilého chování, tedy etikety, na pracovišti. Díky respektování a dodržování těchto zásad Vás bude Vaše pracovní okolí nejen více respektovat, ale především Vás bude mít více v oblibě.“

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Rozhodování v kritických situacích

Nauč se dělat správná rozhodnutí. Simulační hra zaměřená na rozhodování v kritických situacích ti v tom pomůže. Načerpej informace, spolu s kolegy je v týmu vyhodnoť a zachraň jednoho z pěti pacientů nakažených zákeřným virem!


Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Identitu máš jen jednu! 

Víte, jaké informace sdílí lidé na sociálních sítích a jaké hrozby jsou spojeny s jejich zneužitím? A proč by si měli dávat lidé pozor při instalaci nejrůznějších mobilních aplikací? Odpovědi na tyto otázky se studenti dozví na workshopu zaměřeném na téma bezpečnosti na sociálních sítí.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Skutečná ekonomie

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč na dovolené utrácíme více než doma? Proč si někdy kupujeme i takové oblečení, které se nám nelíbí, a to jenom proto, že ho nosí naši kamarádi? Proč, peníze od babičky utratíme rychleji, než ty, které si vyděláme na brigádě? A proč, když si máme vybrat z více možností, si často nevybereme vůbec? Takovýchto ekonomických chyb je možné uvést mnoho. Dopouští se jich drtivá většina z nás a každý kvůli tomu přichází o spoustu peněz. Důvody těchto a jim podobných přehmatů se zabývá mladý vědní obor zvaný „Behaviorální ekonomie“. Základem tohoto oboru jsou vlivy psychologie a sociologie na naše ekonomická rozhodování. Pojďme společně tyto chyby pochopit a naučit se je nedělat.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Start kariéry

Připravuješ se na vstup na trh práce? Hledáš práci a čeká Tě výběrového řízení? Rád/ráda se dozvíš, jak sestavit a napsat životopis, průvodní dopis a motivační dopis? Chceš si vyzkoušet přijímací pohovor a zjistit, jak zaměstnavatele zaujmout a uspět? Zajímají Tě nejčastější chyby uchazečů v rámci výběrového řízení a přijímacího pohovoru? „Úspěšný start kariéry“ versus „proč mě nikde nechtějí?“

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Jak se dělá mapa

S mapami se v dnešní době setkáváme prakticky každý den. Provází nás ve škole, práci, televizních zprávách, předpovědích počasí, při plánování dovolené, řízení automobilu nebo pěších výletech. S mapami denně pracují také tisíce odborníků od dopravních inženýrů přes řidiče taxi až po profesionální záchranáře a na jejich kvalitě a přesnosti tak často záleží lidské životy. Cílem workshopu je posluchače seznámit s postupem vzniku tištěných i elektronických map od sběru vstupních dat až po tisk nebo zobrazení na monitoru nebo telefonu. V praktické části si posluchači vyzkouší sestavit mapu pomocí nejmodernějších technologií v prostředí webového prohlížeče a v prostředí GIS (geografického informačního systému).

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Workshopy pro střední školy

Perseus středoškolákem

Jakou roli v našich životech hrají příběhy a mýty? Co má společného sestup řeckého hrdiny do podsvětí s přípravou na obávanou písemnou práci z matematiky či známou větou „já klepu, ty mluvíš“ před vstupem do učitelského kabinetu? Cílem workshopu je studentům uchopitelnou formou představit a vysvětlit moudrost zaznamenanou v mýtech a poukázat na to, jak by ji studenti sami mohli prakticky použít při středoškolském studiu. Workshop je veden absolventem psychologie působícím na MVŠO.

Rozsah hodin: 2 vyučovací hodiny 

Start kariéry

Připravuješ se na vstup na trh práce? Hledáš práci a čeká Tě výběrového řízení? Rád/ráda se dozvíš, jak sestavit a napsat životopis, průvodní dopis a motivační dopis? Chceš si vyzkoušet přijímací pohovor a zjistit, jak zaměstnavatele zaujmout a uspět? Zajímají Tě nejčastější chyby uchazečů v rámci výběrového řízení a přijímacího pohovoru? „Úspěšný start kariéry“ versus „proč mě nikde nechtějí?Rozsah hodin: 2 vyučovací hodiny

Svět obchodu

Láká Tě obchodní branže, ale neumíš se v ní zorientovat? Chceš se stát skutečným obchodníkem, ale nevíš, jaké máš možnosti? Toužíš pracovat pro významnou obchodní společnost, ale netušíš, jak na to? Máš zájem a chuť na sobě pracovat? Skvělý začátek pro start Tvé budoucí kariéry!

Rozsah hodin: 2 vyučovací hodiny

Účetní: padouch nebo hrdina?

Všiml sis, že účetní bývají ve filmech či knihách často prezentováni v nepříliš dobrém světle? Jak moc to odpovídá realitě? A co je vlastně náplní práce účetního? Víš, že je rozdíl mezi účetnictvím a účtováním? Vším tě provede přednáška plná videoukázek a zábavných příkladů

Rozsah hodin: 2 vyučovací hodiny 

Rozhodování v kritických situacích

Nauč se dělat správná rozhodnutí. Simulační hra zaměřená na rozhodování v kritických situacích ti v tom pomůže. Načerpej informace, spolu s kolegy je v týmu vyhodnoť a zachraň jednoho z pěti pacientů nakažených zákeřným virem!

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Identitu máš je jednu!

Víte, jaké informace sdílí lidé na sociálních sítích a jaké hrozby jsou spojeny s jejich zneužitím? A proč by si měli dávat lidé pozor při instalaci nejrůznějších mobilních aplikací? Odpovědi na tyto otázky se studenti dozví na workshopu zaměřeném na téma bezpečnosti na sociálních sítích.

Rozsah hodin: 2 vyučovací hodiny 

Manager – máš na to?

Zajímá tě, co obnáší práce manažera? Nevíš, jaké dovednosti k tomu potřebuješ? Vyzkoušej si práci manažera nanečisto. Zahraj si zábavnou hru, při které se seznámíš se skutečným životem manažera a jeho základními dovednostmi.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Etiketa v zaměstnání

Dobré společenské chování je žádoucím aspektem při všech společenských událostech, ať už jde o návštěvu divadla, koncertu, banketu nebo tchyně. Neméně důležité je dodržování zásad a pravidel zdvořilého chování, tedy etikety na pracovišti.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Behaviorální ekonomie

Proč máme potřebu při placení cizí měnou utrácet více peněz? Proč nás tíží vysoká finanční částka hrazená kreditní kartou méně, než kdybychom měli stejnou sumu platit v hotovosti? Takovýchto ekonomických omylů je možné uvést mnoho. Důvodem těchto přehmatů je tzv. duševní účetnictví, kterým se zabývá obor „behaviorální ekonomie“, tedy vliv psychologie a sociologie na naše ekonomické rozhodování.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Jak úspěšně rozjet podnikání a (ne)začínat na zelené louce?

S využitím názorných ukázek budou žáci seznámeni se základními problémy při vstupu do podnikání. Stěžejní částí workshopu budou úvahy nad hlavními problémy spojenými s rozjezdem podnikání, zapracovaného do podnikatelského plánu. Sestavení business plánu by mělo být jednou ze základních činností před samotným založením firmy. Případnému podnikateli by se tak měly urovnat myšlenky a záměry, které by měly vést k úspěšnému začátku podnikání. Žákům bude vysvětlena základní problematika s poukázáním na nejdůležitější problémové oblasti, a to nejen s důrazem na ekonomickou stránku podnikání.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Formy mezinárodních ekonomických vztahů a vnější obchodní politika.

Workshop studentům představuje základní formy mezinárodních ekonomickcýh vztahů a podstatu jejich fungování. Prostřednictvím výukové myšlenkové mapy budou schopni vstřebat velké množství informací a osvojit si základní znalosti v oblasti vnější hospodářské politiky.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Rodinný rozpočet

V rámci workshopu se studenti seznámí se základními pojmy z oblasti financí, naučí se, z čeho se rozpočet skládá a k čemu slouží, pochopí podstatu plánování výdajů rodiny či domácnosti. Studenti se seznámí s typy výdajů a příjmů a také dostanou informace, jak mohou při financování rodinného rozpočtu pomoci banky či stát. Výstupem bude vytvoření si vlastního náhledu na finance a praktických nástinů na tuto problematiku.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Po stopách digitálních stop, botů na sítích a dezinformací.
 

Co o nás prozradí jedna sdílená fotografie a co sto lajků? Jaké jsou nejnovější nástroje v rozpoznávání kdo je kdo na ulici a online? Jdou příspěvky smazat? YouTube a Google nabízejí velké odměny za práci pro ně. Ať platí youtubery nebo kódery, na čem tyto společnosti vlastně vydělávají? Jsme uživatelé, nebo používaní? Pokud je pod příspěvkem tisíc komentářů, jaká část z nich může patřit opravdovým uživatelům z masa a kostí? Máte podezření, že vašeho kamaráda či rodiče zachytila dezinformační past? Zkuste je osvobodit. Kurz ve dvou hodinách nabídne odpovědi nejen na tyto otázky. Dále se bude věnovat základům digitální hygieny a rozeznávání informací, které patří do koše.

Rozsah: 2 vyučovací hodiny

Objednávka workshopu

 • Vyberte
 • Manager – máš na to?
 • Rozhodování v kritických situacích
 • Svět obchodu
 • Identitu máš jen jednu!
 • Rodinný rozpočet
 • Etiketa v zaměstnání
 • Skutečná ekonomie
 • Jak se dělá mapa
 • Start kariéry
 • Vyberte
 • Perseus středoškolákem
 • Start kariéry
 • Svět obchodu
 • Účetní – padouch nebo hrdina?
 • Rozhodování v kritických situacích
 • Identitu máš je jednu!
 • Manager – máš na to?
 • Etiketa v zaměstnání
 • Behaviorální ekonomie
 • Rodinný rozpočet
 • Jak úspěšně rozjet podnikání a (ne)začínat na zelené louce?
 • Formy mezinárodních ekonomických vztahů a vnější obchodní politika.
 • Po stopách digitálních stop, botů na sítích a dezinformací.