Software Cereb B-Mode Assist získal ocenění Czech DIGI@MED Award

Biotechnologická společnost Roche ocenila vítěze soutěže inovativních digitálních a mobilních řešení ve zdravotnictví Czech DIGI@MED Award. V kategorii „Existující produkt“  byl jako nejlepší vybrán software Cereb B-Mode Assist, na kterém MVŠO spolupracuje s TESCO SW.

„Loni jsme tento projekt představovali na Česko-izraelském inovačním dni Smart Healthcare a jeden z účastníků, kterého zaujal, nám napsal, že se nemáme bát to zkusit. Cena má velmi dobrý zvuk mezi odborníky z praxe a zjistili jsme, že náš produkt přesně splňuje podmínky a zaměření soutěže. Ocenění pro nás znamená především potvrzení té cesty, na kterou jsme se vydali. Tedy že ta práce má smysl a je vnímána pozitivně jako něco opravdu nového,“ zmiňuje Marek Vaculík, vedoucí projektu.

Uspět v nabité konkurenci nebylo v letošním ročníku soutěže vůbec snadné, jak dokládají i slova Davida Skalického, ředitele centra Access ve společnosti Roche. „Velmi nás potěšil fakt, že se letos do soutěže Czech DIGI@MED Award přihlásilo 22 projektů. Potvrdila se tak naše domněnka, že v Česku je více zajímavých a nadějných inovativních digitálních řešení a týmů lidí, které mají nápady, snahu posouvat možnosti medicíny vpřed a pomáhat tak lékařům a potřebným pacientům.“

Cereb B-Mode Assist pomáhá s prevencí a včasným diagnostikováním Parkinsonovy choroby

Zmíněným inovativním digitálním řešením vyniká i software z dílny MVŠO a TESCO SW. Nástroj je postaven na vyhodnocení medicínských obrazů a umožňuje rychlé, přesné a objektivní vyhodnocení mozkových struktur. Výsledky zpřesňují diagnostiku neurologických a psychiatrických onemocnění, jako je například Parkinsonova choroba. Jde o společný projekt s  prof. Školoudíkem, který je světově uznávaným odborníkem na neurologická onemocnění typu Parkinsonovy choroby.

Již v minulosti byl projekt oceněn pro svůj přínos medicíně. Konkrétně v roce 2018 byl serverem IT Business vyzdvižen v soutěži Pozoruhodný produkt a zásadní průlom software zaznamenal v souvislosti s loňským ročníkem Česko-izraelských inovačních dní, kde si získal mezinárodní pozornost.


O společnosti ROCHE

Společnost Roche je celosvětovým průkopníkem v oblasti léčiv a diagnostiky a zaměřuje se na vědecké pokroky za účelem zlepšování lidských životů. Díky sloučení předností léčivých výrobků a diagnostických metod pod jednu střechu se společnost Roche stala vedoucím představitelem personalizované zdravotní péče, což je strategie, která má za cíl přizpůsobit správnou léčbu každému pacientovi tím nejlepším možným způsobem.

Roche je největší biotechnologická společnost na světě se skutečně specializovanými léčivými přípravky pro oblast onkologie, imunologie, infekčních onemocnění, oftalmologie a onemocnění centrálního nervového systému. Společnost Roche je také světovou jedničkou v in vitro diagnostice a tkáňové diagnostice nádorů a má významnou pozici v oblasti péče o pacienty s diabetem.