Diskusní fórum s podnikateli na MVŠO

Ve čtvrtek 16. listopadu se na Moravské vysoké škole Olomouc konalo pro naše studenty diskusní fórum se třemi podnikateli, a to s Terezii Třískovou, Petrem Sanetrníkem, a Ing. Janem Tobolíkem. Moderování akce se ujal PhDr. Jan Lavrinčík, DiS., Ph.D.

Terezie Třísková je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého a zároveň tanečnicí, zakladatelskou a majitelkou Terezie’s Dance Company. Petr Sanetrník se představil jako nadšenec do nových technologií a hodnotový investor, který je jednatelem společností Webfusion s.r.o., Virtual Reality Education s.r.o. a Crypviz Asset Management fund s.r.o. Ing. Jan Tobolík řídí firmy zabývající se informačními systémy a technologií 3D tisku v oblasti výroby hudebních nástrojů.

Hosté diskutovali se studenty především o důvodech, které je vedly k vlastní podnikatelské činnosti, jakou roli sehrávají moderní technologie v jejich podnikání, dále také o financování rozjezdu podnikání a zda hledají inspiraci u konkurence. V průběhu fóra studenti kladli zvídavé otázky, na které naši hosté pohotově odpovídali.

Po diskusním fóru nám každý podnikatel poskytl rozhovor, který si budete moci brzy přečíst na našem webu v rubrice Aktuality.