Domácí eHealth startupy a andělští investoři

Populace stárne, náklady na zdravotní péči vzrůstají, hovoří se o nedostatku lékařů a zdravotnického personálu. To jsou jen některé z často zmiňovaných důvodů pro naléhavou potřebu inovací v oblasti péče o zdraví a ve zdravotnictví. Jak ale takové inovace vznikají v oblasti eHealth? Jaké je u nás prostředí pro rozvoj eHealth startupů? Jaká je role andělských investorů? Ta jsou některé úvodní otázky z panelové diskuse „Domácí eHealth startupy a andělští investoři“, která se koná ve středu 13. března v BEA campusu Olomouc. V diskusi vystoupí Petr Šíma (DEPO Ventures), David Skála (Kardi AI), Radim Šlachta (mySASY), Martin May (Oscillator Labs) a Miloš Dendis (Dendis Capital).

„Jsem rád, že naše pozváni přijali tři zástupci startupů, které jsou přímo spojeny s Olomoucí, protože bych se jich chtěl zeptat i na fungování a problémy lokálního inovačního ekosystému,“ říká Tomáš Jelínek z MVŠO, který bude debatu moderovat. „Vedle pohledu startupů je zásadní i účast andělských investorů, protože pro každého inovátora je důležité umět chápat i finanční svět, který je zaměřený na cíl,“ dodává T. Jelínek.

Akci organizuje Centrum česko-izraelských inovací a partnerství Moravské vysoké školy Olomouc ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje a digitálním inovačním hubem DIGI2Health, který je spojen s Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci.

Živý přenos zde

Pozvánka zde

Registrace zde