Konference Healthcare Innovations in V4 and Israel

Mezinárodní hybridní konference Healthcare Innovations in Visegrad Countries and Israel se bude konat ve středu 21. září v BEA Olomouc. Cílem konference je diskutovat o socio-ekonomických výzvách v evropském zdravotnictví a Izraeli a prezentovat výsledky mezinárodního projektu zaměřeného na inovace v oblasti eHealth a řízení zdravotnictví ve visegrádských zemích. Konference se zúčastní odborníci z univerzit, nemocnic a státní správy a jejím cílem je vytvořit platformu pro inovace ve zdravotnictví v zemích V4 a Izraeli.

Mezi významnými řečníky vystoupí prof. Niek Klazinga (OECD), který bude mít prezentaci na téma “Výzvy v evropském zdravotnictví; role řízení výkonnosti systému zdravotní péče“. Bývalý státní tajemník izraelského ministerstva zdravotnictví Moshe Bar Siman Tov bude hovořit o izraelské cestě k nákladově efektivnímu zdravotnímu systému. Prof. Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc, se bude ve svém příspěvku zabývat „Udržitelnými vizemi a strategiemi Fakultní nemocnice“. Náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar poodhalí plán českého předsednictví Evropské unie a eHealth. Zástupci řešitelských týmů z Ekonomické univerzity v Katovicích, Budapest Business School, Ekonomické univerzity v Bratislavě a Moravské vysoké školy Olomouc (Grzegorz Głód, Judit Sági, Denisa Gajdová, Jindra Peterková) představí svůj visegrádský projekt. Mezi odborníky z Izraele vystoupí paní Edna Bar-Ratson z Maccabi HMO, zástupci izraelského ministerstva zdravotnictví a Reichman University.

Konferenci pořádá Moravská vysoká škola Olomouc, BEA Olomouc, Česko-izraelská smíšená obchodní komora za podpory Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, Tesco SW. Konference je součástí každoročních Česko-izraelských inovačních dní v Olomouci.