Můj příběh studia na MVŠO

Studentka Markéta Milovová, Bc. úspěšně ukončila bakalářská studium na MVŠO s červeným diplomem. Na škole pracuje jako pomocná vědecká pracovní síla, kde plní různorodé úkoly spojené s komunikací na školním Instagramu nebo například s grafikou. Věnuje se koordinaci eventů, správě sociálních sítí  a ve svém volném čase hodně cestuje a sportuje. Přinášíme vám krátký rozhovor.

Jaký byl váš dojem z bakalářského studia Ekonomika a management a jak se váš pohled na tento obor změnil během studií? 
Vzhledem k tomu, že jsem odmaturovala na Střední škole polygrafické v úplně jiném oboru, jsem měla na začátku strach, že nebudu schopna dohnat své spolužáky, kteří maturovali na obchodních akademiích. Ovšem vyučující s námi se všemi začali od úplného začátku a tím se odbourala bariéra z našich předchozích studií. Ze strachu z učiva přišel spíše zápal do tohoto oboru a díky vysoké škole jsem si uvědomila, že toto je skutečně obor, který mě zajímá a baví.

Jaká byla vaše oblíbená část bakalářského studia a jaké dovednosti jste nejvíce rozvinula? 
Pro Moravskou vysokou školu Olomouc jsem se rozhodla díky profilaci Event marketing, který byl hlavním důvodem proč jít studovat tento obor. V průběhu studia jsem našla zálibu v marketingu celkově a v druhém ročníku jsem si k event marketingové profilaci přibrala i profilaci PR a marketing. Díky tomu jsem rozvíjela celou škálu marketingových oblastí. Od správy webů, sociálních sítí až po budování brandu a především koordinaci eventů. Všechny předměty, které mé profilace obsahovaly mě velmi bavily. Líbilo se mi zejména to, že jsme skutečně v každém z těchto předmětů pracovali s reálnými firmami a projekty.

Pokračujete ve magisterském studiu Ekonomika a managment, co vás přimělo rozhodnout se pro tento další stupeň vzdělávání? 
Už když jsem nastupovala na bakalářský studijní program jsem věděla, že pouze s titulem Bc. nechci končit. Jediné, co mě čekalo bylo rozhodnutí, kde ve vzdělávání pokračovat. Po prvním roce studia mi bylo jasné, že pokračovat budu bez váhání znovu na Moravské vysoké škole Olomouc. A to z toho důvodu, že škola má skutečně jedinečný přístup ke studentům, kdy se necítíte jen jako číslo v archivu. Což je u vysokých škol opravdu ojedinělé.

Co byste poradila dalším studentům, kteří uvažují o pokračování v magisterském studiu, ale možná váhají?
Rozhodně pokračovat. V dnešní době už titul Bc. není nic neobvyklého. Magisterské studium trvá pouze dva roky, což uteče mrknutím oka.

Jakou radu byste dala budoucím studentům MVŠO?
Nepanikařit. Všichni jsme panikařili z matematiky v prvním ročníku, měli jsme strach, že nedojdeme dál než do letního semestru, ale v závěru jsme zjistili, že to bylo zbytečné. Vyučující se vám budou věnovat, jak jim to jen síly dovolí a nikdo se nechystá vám házet klacky pod nohy. 
A hlavně nespoléhejte ovšem jen na to, že titul za vás vše vyřeší. Sbírejte zkušenosti a praxi už v době studia, chyťte se každé příležitosti, kterou vám škola nabídne a pracujte na tom, abyste ze školy vyšli s praxí. Škola vám dá mnoho příležitostí, jak praxi získat, důležité je nezavírat před těmito příležitostmi oči a doufat, že na vás ve světě všichni čekají.