MVŠO na International Weeku v Izmiru

Pracovníci rektorátu MVŠO se na začátku května zúčastnili 16. International Weeku na Dokuz Eylül University (DEU) v Izmiru (Turecko). Cílem bylo zintenzivnění spolupráce mezi partnerskými univerzitami a získání mezikulturních zkušeností. Přednášejíci akademici pocházeli z různých zemí např. z Belgie, Holandska, Polska, Slovinska a Rumunska. Témata přednášek „Global Issues“ se týkala byznysu a managementu, ekonomiky, mezinárodních vztahů, politiky a turismu. Dozvěděli jsme se o fungování vzdělávacího systému v Turecku a o obchodní kultuře v Turecku, a také jsme se zúčastnili interkulturního workshopu.

Assoc. Prof. Müge Aknur se ve své prezentaci věnovala politice a kultuře Turecka. Prof. Dr. Baynu Durukan Sali z DEU nám představila univerzitu a její akreditované studijní programy. Rozmanité mezinárodní aktivity fakulty byznysu představila Isinsu Atalay, koordinátorka International Students and Scholars Office.

Studenti z organizace Erasmus Student Network nám ukázali, jak funguje studentský život v Izmiru. Moravskou vysokou školu Olomouc jsme také představili v souvislosti se zapojením studentů do našeho programu Erasmus+.

Prorektorka pro strategické partnerství MVŠO Jitka Lidaříková a pracovník projektového servisu Daniel Němec pracovali s představiteli DEU na přípravě mezinárodního projektu Partnership for Excellence. Jednotliví pracovníci MVŠO se dále zaměřili na jednotlivá setkání podle svých pracovních oblastí. Seznámili jsme se s prací kanceláře pro plánování kariéry a vztahy s absolventy, projektového servisu a kanceláře pro studentské záležitosti.

International Week byl završen prohlídkou starověkého řecko-římského města Efes.