Na inovacích v podnikání budou vědci MVŠO spolupracovat s univerzitou v Katovicích

Hlubší spolupráce na výuce, realizace workshopů i kooperace na vědeckém projektu Grantové agentury ČR, který má za cíl vnést nová inovativní řešení do podnikání, i o tom byla návštěva akademiků na polské univerzitě v Katovicích.

V rámci programu Erasmus+ ve dnech 21. až 23. 9. 2021 akademičtí pracovníci Ústavu ekonomiky a řízení podniku MVŠO, a to doc. Jindra Peterková, Ph.D., Ing. Štefan Kolumber, Ph.D. a Ing. Zuzana Repaská, Ph.D. navštívili Ekonomickou univerzitu v Katovicích (Universitet Ekonomiczny w Katowiczach) v Polsku.

V přátelském setkání řešili zapojení a účast akademických pracovníků z UE Katovice na plánovaném „International Week“ v dubnu 2022 na MVŠO v Olomouci a diskutovali o tématu a obsahu připravovaného projektu GAČR. Samozřejmě pozornost soustředili i na vzájemnou reciproční výuku ve vybraných předmětech s problematikou zaměřenou na inovace a podnikání.

Ekonomická univerzita v Katovicích (založena v roce 1937) je jednou z nejstarších ekonomických univerzit v Polsku, největší a zároveň nejstarší business školou v regionu Slezského vojvodství. Má čtyři fakulty: Fakultu ekonomickou, Fakultu financí, Fakultu informatiky a komunikací a Fakultu managementu.