Nejen nové designy ponožek. Studenti inspirují podnikatele Vladislava Moravce

Propojení teorie a praxe bereme na MVŠO jako klíčovou součást studia, a proto rádi spolupracujeme s podnikateli, kteří mají studentům co předat a inspirovat je v jejich možných podnikatelských aktivitách. Někdy to je ale i naopak – studenti inspirují podnikatele.

Nedávno jsme navázali spolupráci se společností Moravec Kvalitní Ponožky, která vyrábí kvalitní a zdravotně nezávadné ponožky již od roku 1996. Právě její vlastník a obchodní ředitel Vladislav Moravec zadal studentům 1. ročníku bakalářského studijního programu Ekonomika a management dvě témata k řešení. Jednalo se o inovativní návrhy na zvýšení prodeje nebo na zmapování podnikatelského prostředí pro vytvoření e-shopu. Na konci semestru vybral tři nejlepší semestrální práce, které ho inspirovali.

V minulých týdnech jste vyhodnotil tři nejlepší semestrální práce. O jaké šlo a čím vás zaujaly?
Ano, všechny hodnocené práce byly velmi zajímavé, tři z nich však byly z mého pohledu originální, zpracované na velmi dobré odborné úrovni a mohly by být realizovatelné i v naší firmě.

V čem mohou váš byznys posunout kupředu? Našel jste v nich nějakou inspiraci?
Inspiraci jsem našel v každé z nich. Každá práce měla něco, čím zaujala a v komplexním náhledu byly závěry prací velmi inspirativní pro zlepšení a inovativní výrobky. Vždy mě zajímá názor „zvenčí“– přeci jen jsem součástí firmy a někdy se mi zdá, že mám „provozní slepotu“. Právě tyto názory mi otevřou oči a vidím, co si o firmě myslí jiní a jak ji vnímají, což je pro mě velmi důležité.

Považujete tuto činnost studentů za přínosnou nejen pro váš byznys, ale obecně? Je podle vás praktická výuka s ohledem na reálný svět důležitý aspekt studia?
Podle mého názoru je tato spolupráce přínosná pro obě strany, studenti si zkusí řešit reálné požadavky firem a já zjistím jaké myšlení, názory studenti mají na praktický, podnikatelský svět. 

Jak se vám spolupracovalo při řešení zadaného úkolu s Moravskou vysokou školou Olomouc?
Spolupráci hodnotím velmi kladně, komunikace se studenty a pedagogem v průběhu řešení byla velmi dobrá, proto bych rád pokračoval ve spolupráci a vstoupil do dalších projektů Moravské vysoké školy Olomouc

Mezi vybrané práce patří:

  1. Ponožky z bio bavlny s certifikátem GOTS a obrázkem lamy (Hlávková Petra + Zuzana Bízová)
  2. Dárkové balení – designový obal na láhev a ponožky (Daňková Anna + Kamil Černý)
  3. Chytré ponožky (Stloukalová Zuzana + Martina Jelínková)