Tanečník a student MVŠO Roman Pecha bere bronz na Mistrovství ČR

Student 3. ročníku Roman Pecha získal bronzovou medaili na Mistrovství ČR v deseti tancích. Ke skvělým studijním výsledkům a prospěchovému stipendiu tak letos přidal i vymazlený sportovní úspěch. Jaká byla jeho cesta na stupně vítězů?

Letošní MČR v deseti tancích bylo původně plánované na konec března. Kvůli pandemii koronaviru bylo odloženo na 12.9. V březnu a dubnu jsme neměli možnost trénovat, připravovat jsem se tedy začali po 2 měsíční pauze. Nakonec se to projevilo pozitivně, jelikož jsme přípravě mohli věnovat celé prázdniny. Výsledek z MČR nás pozitivně překvapil, loni jsme se umístili na 7. místě, tedy těsně před branami finále. Letos bylo naším cílem dostat se do finále (top 6) a umístit se v něm co nejlépe. Že se nám podaří získat medaili jsme neočekávali, bylo to velké překvapení. Úspěch je to pro nás i město Olomouc, pro Taneční klub Olymp Olomouc je to historicky první medaile z MČR v deseti tancích v kategorii dospělí. Medaili z dospělé kategorie mají zatím jen 2 taneční páry, včetně nás.

Nyní se chceme připravit na sérii MČR, která se pravidelně koná v lednu, únoru a březnu. Bude nás čekat obhajoba titulu 2. vicemistrů ČR, nebude to jednoduché a je to pro nás výzva. Uvidíme, zda se vůbec mistrovství budou konat. V dnešní době pandemie koronaviru je vše nejisté.

Covid nás v přípravě i na samotné soutěži limitoval velmi. Nejdříve jsme nemohli trénovat, pak jen v určitých skupinkách a v omezených časech, tak aby se nesetkalo více než 10 lidí. Následovala prázdninová soustředění, omezené kapacitou do 100 lidí, tak abychom nemuseli při tréninku nosit roušky. To je totiž nerealizovatelné. A celou přípravou nás provázela nejistota, zda soutěž vůbec proběhne. Kromě samotné vlády, která mohla akci kdykoliv zakázat, hrozilo i zařazení do karantény kvůli kontaktu s nakaženým. Naštěstí se tak nestalo, soutěž proběhla a přinesla nám dobré výsledky.

Státnic a obhajoby bronzové medaile v jednom roce se Roman nebojí

Letos státnicuji, mám naplánovanou měsíční pauzu tak, abych se zvládl kvalitně připravit. Jsem již zvyklý na náročný každodenní režim, kdy přebíhám ze školy na trénink a z tréninku do školy. Nebude to pro mě nic nového. Co se diplomové práce týče, mám téma spojené s marketingovými aktivitami TK Olymp Olomouc, budu tedy psát o prostředí, které je mi dobře známé. A navíc mám skvělou vedoucí Ing. Mgr. Renatu Pavlíčkovou, MBA. Ta mi vychází maximálně vstříc, za což jsem jí velice vděčný.